Ergonomické sedenie za počítačom

Ak Vaše dieťa používa počítač denne, pri školských úlohách a počas voľnočasových aktivít, potom je ešte dôležitejšie, aby malo ergonomicky - správne nielen sedenie,  ale celý pracovný priestor.                                         ergonomické sedenie za písacím stolom Champion značky Moll


Poďme sa  pozrieť na problémy, ktoré môžu byť spôsobené tým, že dieťa sedí pred počítačom v nesprávnej pozícii:
 

Nesprávny uhol pohľadu
Ak je monitor umiestnený vodorovne na úrovni očí alebo vyššie, oči sú pevne nastavené na túto vzdialenosť pohľadu. Mozog musí „konvertovať“ obraz, aby sa mohol sústrediť na obrazovku monitora, a to môže spôsobiť bolesti hlavy. Okrem toho, ak človek dlhšie sedí v tejto polohe, môže dôjsť k pevným, nemenným pohľadom bez potrebného blikania očí. Takto oči rýchlo vyschnú.
 

Bez lakťovej opierky
Nedostatok podpory rúk pri používaní klávesnice a myši môže spôsobiť svalové napätie, a dokonca, viesť k syndrómu karpálneho tunela.

Systém moll preto ponúka PC doplnky pre stoly, ktorými sa vytvárajú optimálne ergonomické podmienky.

Spustiteľná polička monitora umožňuje nastavenie obrazovky do správneho uhla pohľadu a do optimálnej vzdialenosti. Monitor je vždy v priamej línii pohľadu.

To umožňuje uvoľnenú a príjemnú prácu v prirodzenej vertikálnej polohe hlavy s občasným prirodzeným pokývaním hlavy. Adekvátna hĺbka stola vytvára podmienky na to, aby spodné ramená mohli odpočívať na pracovnej ploche stola, čím sa teda pracuje v uvoľnenej a pohodlnej polohe.

 

pinterest