Správne svetlo

Uvoľnené oči sú základom príjemného učenia. Dostatočné svetlo poskytuje pohodu, zatiaľ čo nedostatočné osvetlenie môže znižovať sústredenie a môže spôsobiť bolesti hlavy.                                  ergonomická LED stolová lampa Flexlight

 

1. Je obzvlášť dôležité mať v miestnosti dostatok svetla, aby sa oči Vášho dieťaťa rýchlo neunavili. Najlepším riešením je stropné svetlo, ktoré svieti na celú miestnosť v kombinácii s denným svetlom.

Prirodzené svetlo je príjemnejšie a prirodzenejšie než umelé osvetlenie, pri ktorom sa aj domáce úlohy robia ľahšie. Ak je to možné, treba vzdialenosti pohľadov očí občas prestriedať, napríklad pohľadom z okna - pohľad do diaľky.

2. Osvetlenie cca . 500 Lux je vhodné pre stôl a poskytuje optimálne podmienky na čítanie. Stolová lampa Flexlight alebo Mobilight je vhodný doplnok ostatného osvetlenia v detskej izbe a hlavne zabezpečuje dostatok svetla nad pracovnou plochou stola. Svetelné zdroje by mali byť umiestnené tak, aby tiene nepadali na pracovnú plochu stola.

3. Ak je stolová lampa moll namontovaná priamo na ploche stola, kužeľ svetla je schopný sledovať prácu dieťaťa, aj keď má pri svojej činnosti naklonenú plochu pracovnej dosky. Vďaka svojim upínacím nástavcom modely Flexlight a Mobilight možno ľahko nastaviť do požadovanej polohy.

Osvetlenia značky moll poskytujú plnohodnotné svetlo na pracovisku a tým vytvárajú dokonalé svetelné podmienky pre všetky činnosti vykonávané na stole.

 

pinterest