„ Neposedné deti – bystré deti “

V detskej povahe je zakorenené, že potrebujú a zbožňujú – „zmyslové vnemy“. Bežné činnosti detí ako je hojdanie, balansovanie s telom, kolísanie a lezenie stimulujú ich zmysel pre rovnováhu a deti si tak precvičujú motorické zručnosti. Tým sa stanovujú dôležité základy pre ich nielen telesný, ale aj psychický, duševný a sociálny rozvoj.

 

                                             kvalitný rastúci nábytok MollV škole alebo doma pri písaní domácich úloh sa od detí očakáva, že budú sedieť na jednom mieste dlhší čas, ale k detskej povahe to jednoducho nepatrí. Avšak deti, ktoré trávia čoraz väčšie množstvo času pri počítači, tak automaticky aj sedia na jednom mieste dlhšiu dobu.

 

To je dôvod, prečo značka moll kladie dôraz na to, aby deti pri každodennom používaní stolov a stoličiek moll, sedeli a pracovali v správnej ergonomickej polohe. Značka Moll, ako výrobca detských rastúcich stolov a stoličiek, preto spolupracuje s odborníkmi, s ktorými sa snaží vyvíjať a rozvíjať funkčnosť, správnu ergonómiu a využiteľnosť pracovného priestoru pre deti. Takéto produkty sú potom výsledkom najnovších vedeckých poznatkov.

 

kvalitný rastúci nábytok Moll

stoličky Moll

 

 

Rovnako odporúčame všetkým rodičom, aby podporovali pohybové aktivity svojich detí, ktoré budú vykonávať najmä vonku, „na čerstvom vzduchu“. Koniec koncov, aj tie najkvalitnejšie stoly a stoličky budú mať z ergonomického hľadiska zmysel vtedy, ak dieťa bude mať dostatok pohybu. Tým sa pre dobré zdravie dieťaťa dosiahne správna rovnováha.

rastúce stoličky

 

 

 

Okrem aktivít ako je bicyklovanie, lezenie po schodoch a chodenie pešo do školy, odporúčame hlavne náročnejšie aktivity ako napríklad lezenie, pobehovanie, poskakovanie, balansovanie a loptové hry. Akýkoľvek druh športovej činnosti, ktorá prirodzene dieťaťu napadne, pomôže podporiť zdravý telesný, mentálny a duševný vývoj.


                             

 

 

Pozrite sa na nejaké dieťa ako sedí na stoličke a je len otázkou času, kedy sa začne ošívať a mrviť. Čím je dieťa mladšie, tým kratší čas vydrží sedieť na jednom mieste. Ide o prirodzený jav. Dokonca pri najmenších deťoch je úplne normálne, aby boli v neustálom pohybe.

 

kvalitný rastúci nábytok Moll

 

Pedagógovia a rodičia často deti upozorňujú, aby sa nevrteli. Voľakedy si ľudia mysleli, že je to prejav slabého sústredenia alebo príznak hyperaktivity. Dnes je už na základe nových poznatkov a zistení známe, že ošívanie a vrtenie detí je skôr zdravé a prirodzené pre správny rast ako naopak dlhodobé sedenie v pokoji a nepohybivosť. 

 

kvalitný rastúci nábytok Moll

 

Preto detské rastúce stoličky moll, ktoré boli špeciálne vyvinuté pre deti, podporujú tento prirodzený druh správania pri sedení. Zároveň je zabezpečené, že sa stoličky Moll nemôžu prevrátiť, preklopiť. Sedadlá a operadlá sú dokonale prispôsobené prirodzeným fyzickým nárokom a motorickej činnosti detí.

 

 

 

                                   

pinterest