Správna pozícia pri čítaní a písaní

      

Prečo je dôležité, aby s dieťaťom rástli aj stôl a stolička ?
V záujme ochrany zdravia detí, by sa rodičia nemali zaujímať len o to, ako dobre sa ich deti učia, ale hlavne by mali svojim deťom zabezpečiť ideálny priestor a kvalitné podmienky na učenie. Preto by sa nemali deti prispôsobovať nábytku (ako je to u nás zvykom), ale nábytok by sa mal prispôsobovať im !

Všetky stoly a stoličky od značky Moll sa dajú upravovať a prispôsobovať rastu detí, podľa ich aktuálnej výšky a proporcií. To znamená, že tieto rastúce stoly a stoličky budú pre Vaše dieťa, tínedžera, alebo dokonca už vysokoškoláka, ergonomicky správne za všetkých okolností.

Výška stola je obzvlášť dôležitá. Avšak správna poloha operadla a sedadla stoličky neodmysliteľne a nevyhnutne patrí ku komplexnej správnej ergonómii sedenia za stolom.

Nastavenie nábytku do správnej polohy je veľmi jednoduché a zvládne to skutočne každý. Zmenu polohy nábytku s nenáročným nastavovacím mechanizmom na všetky stoly a stoličky Moll vykonáte za okamih.

 

 

Prečo nakloniť pracovnú plochu ?
Aby bolo čítanie, písanie alebo kreslenie v optimálnej polohe, a aby sa dosiahol správny posed Vášho dieťaťa pri každej z takýchto činností, musí mať naklonenú pracovnú plochu v správnom uhle. Najlepšie stoly Moll možno naklápať v akejkoľvek polohe, a teda, dieťa sedí v uvoľnenej pozícii, nech robí čokoľvek.

Pri práci s ortopédmi a oftalmológmi značka Moll dospela k poznatkom, že detské stoly potrebujú zmenu uhla pracovnej plochy až do 30 stupňov, aby sa dosiahla správna pozícia náklonu pracovnej dosky.

Patentovaný systém umožňuje ďalej nastavenie, ktoré môže ľahko a bezpečne obsluhovať aj samotné dieťa. Stoly obsahujú brzdy, ktoré zaisťujú, že povrch stola sa bezpečne zvyšuje a znižuje. Táto konštrukcia eliminuje riziko zovretia prstov.

                                                           

Pri naklápaní pracovnej plochy sú stoly Moll vybavené špeciálnym zariadením proti pádu predmetov zo stola na zem.

 

           
                  Odporúčaný uhol pre optimálnu polohu:

 

                      0-5 °   kreslenie a podobné činnosti
                      10 °    písanie
                      20 °    čítanie
 

 
pinterest